Centre LGBT Paris-ÎdF, le Centre Lesbien, Gai, Bi et Trans de Paris et Île-de-France

V prípade nutnosti

 

 
Traitement Post-Exposition (TPE) - Post-expozičná Profylaxia (PEP)
 
TPE / PEP je krátkodobá antiretrovirálna liečba trvajúca 4 týždne.
 
Pre koho ?
 
PEP je určená pre HIV negatívne osoby, ktoré mohli byť vystavené riziku nákazy vírusom a používa sa pri liečbe osôb, ktoré boli jednorázovo vystavené HIV v nedávnej dobe.
Cieľom liečby je znížiť risk infekcie vírusom HIV ihneď po rizikovom styku, v prípadoch ako sú napr. prasknutý kondóm, nechránený pohlavný styk alebo ejakulácia do úst, atď.
 
Kde ?
 
Dostavte sa čo najrýchlejšie na pohotovostné oddelenie akejkoľvek nemocnice (v intervale medzi 4 a 48 hodinami najneskôr od potenciálnej infekcie vírusom), najlepšie v prítomnosti vášho alebo vašich sexuálnych partnerov.
 
V prípade vystaveniu sa riziku počas dňa, dostavte sa na infekčné oddelenie nemocnice, ktoré je špecializované pre liečbu HIV pozitívnych osôb. Je možné, že budete presmerovaní do centier, kde prebieha anonymný a bezplatný odber krvi (CDAG - Centre de Dépistage Anonyme et Gratuit), kde sa zameriavajú výhradne na podobne urgentné, pohotovostné prípady.
 
V prípade vystaveniu sa vírusu v noci alebo mimo ordinačných hodín, dostavte sa na pohotovostné oddelenie a informujte lekára pravdivo o vašej situácií a tiež ako k nej došlo, aby sa zbytočne nestrácal drahocenný čas. PEP patrí medzi prioritné zdravotné zákroky, ktoré majú teda právo byť liečené prednostne.
 
V akýchkoľvek iných prípadoch volajte poradenskú službu Sida Info Service na čísle 0800 840 800 (7 dní v týždni, hovor je anonymný a zdarma pri volaní z pevnej linky).Faire un don au Centre LGBT Paris-ÎdF, le Centre Lesbien, Gai, Bi et Trans de Paris et Île-de-France Adhérer au Centre LGBT Paris-ÎdF, le Centre Lesbien, Gai, Bi et Trans de Paris et Île-de-France


© Centre LGBT Paris-ÎdF | Page des Volontaires | Page du CA | Réservation de salles | Plan du site | Contacter le webmaster | Site réalisé avec SPIP 3.2.4